KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14378534
nr 1437 8534
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Signerad. Bildmått: 9x21cm, yttermått inklusive ram: 24x50cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:22:24
12/12 13:01:28
12/12 13:02:43
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby